V čem farmáři skladují a přepravují zeleninu


Zemědělství má v naší zemi bohatou tradici a je zde velké množství osevních ploch, na nichž se dá pěstovat nejen řepka pro technické účely, ale zejména potravinářské suroviny. V současné době roste zájem o lokálně vypěstované obiloviny, zeleninu, ovoce a další plodiny a kupříkladu jsme stále ještě světovou velmocí v produkci máku. Kdo se chce stát farmářem a podporovat tuto dobrou myšlenku, která by opětovně vedla k dosažení potravinové soběstačnosti naší země, čehož jsme již dosáhli za socialismu, nebude to mít zrovna snadné vzhledem k mnoha chybám a omylům v legislativě a v chabé podpoře tohoto typu podnikání. Přesto má řada lidí, zapálených pro tuto práci, výdrž a nevzdává se svého snu. Dodávají na trh mnoho plodin a tím také rozšiřují tuto myšlenku a pronikají svým záměrem udržet potravinovou soběstačnost do nitra celé společnosti.

úroda broskví

Farmáři ke své práci potřebují nejen odborné znalosti, potřebnou techniku a dostatek elánu, musí se vybavit i vhodnými přepravními nádobami. Skladovat a dopravovat na trh brambory, okurky, papriky, zelí, červenou řepu nebo květák lze v dřevěných bedýnkách, ale to je spíše řešení provizorní a rozhodně ne ideální. Problém nastává zejména u většího množství bedýnek, které při skládání na sebe do velké výšky ztrácí stabilitu a mohou se snadno zřítit k zemi. Zbytečně byste přišli o část své úrody.

ovoce a zelenina

Mnohem lepší řešení je produkty umístit do plastové bedny s víkem. Můžete je skládat na sebe, bezpečně přepravovat i na dlouhé vzdálenosti a také jednoduše udržovat v čistotě, čímž si zajistíte dobrou vizitku vašeho podnikání. Do plastových beden se hodí zejména větší a pevnější kusy ovoce a zeleniny, například brambory, cibule, jablka, zelí, dýně, červená řepa, mrkev, pórek, celer, petržel, švestky, hrušky, vlašské ořechy a mnoho dalších v tuzemsku pěstovaných plodin.